Yirmilik Diş Ağrısı Nasıl Ortaya Çıkar?

Yirmilik Diş Ağrısı Nasıl Ortaya Çıkar?

Dişlerin gelişimi bebeklik çağının sona ermesine yakın ilk dişlerin çıkmasından 20’li yaşların sonuna doğru yirmilik dişlerin çıkmasına kadar devam edebilir. Her insanın farklı bir anatomik gelişime sahip olmasından dolayı bu süreçlerde değişiklikler yaşanabilir. Genellikle 17 ile 21 yaş arasında ağız içine gelen 3. büyük azı dişleri yirmilik dişleri oluşturur. Düzgün bir şekilde konumlanması ile birlikte çiğnemeye olumlu etki eden yirmilik dişler düzgün hizalanmadığı şekliyle çene içerisinde konumlanmışsa bu durumda zararlı olabilir. Bu sebeple yirmilik dişin konumuna bağlı olarak bir ağrıya sebep olması ve buna göre çekilip çekilmemesinin gündeme gelmesi de söz konusu olur.

Bizler yirmilik diş ağrısı şikayetiyle bizlere geldiğiniz ilk andan itibaren en kısa sürede gerekli tüm tedavi süreçlerinden geçmenizi sağlayarak yirmilik dişlerinizle ilgili nasıl bir yöntem izlememiz gerektiğine karar veriyoruz. Uzman hekimlerimiz tarafından verilen dişlerin çekilip çekilmemesine yönelik kararlarla sizlerin en iyi şekilde tedavi süreçlerini tamamlamanızı sağlıyoruz. Kurumumuza geldiğiniz ilk andan itibaren tedavilerimizin ilk aşaması olan röntgen çekimlerimizi yaptırarak yirmilik dişinizin konumu ve hizalanması ile ilgili kesin bilgilere sahip olup buna göre hareket ediyoruz. Zaman zaman dişin konumuna ve gelişimine bağlı olarak oldukça zorlu bir durum söz konusu olmuşsa bu durumda daha ciddi operasyonların yapılmasına geçebiliyoruz.

Yirmilik Diş Ağrısı Nasıl Geçirilir?

Birçok kişinin diş sağlığı ile ilgili en çok çekindiği hususların başında gelen yirmilik diş ağrısı problemi kişilerin diş kliniklerine bile gitmesine tereddüt etmesine neden olabilir. Bu tür durumlarda yirmilik diş ağrılarının giderilmesine yönelik doğal çözümler uygulanabiliyor. Çok sayıda bitki, sıvı ve buz uygulama gibi yöntemin bulunduğu bu doğal yöntemler hakkında bilinmesi gereken en temel şey ise bu yöntemlerin tamamının geçici bir şekilde çözüm sağladığı oluyor. Sadece bir süreliğine ağrıların unutulmasını sağlayacak bu yöntemleri dişlerinizin çekilmesini beklerken kullanmak çok daha isabetli olabilir. Bizler tüm hekimlerimizle yirmilik diş ağrılarınızın dayanılmaz noktalara ulaşmadan söz konusu ağrıları dindirecek olan ağrı kesici ve antibiyotik uygulamalarıyla en iyi şekilde ağrılardan kurtulmanızı sağlıyoruz. Kulak, şakak, alt çene ağrıları gibi ağrıların tamamına yönelik çözümler üretirken aynı zamanda lenf bezlerinde meydana gelebilecek şişlik ve hassasiyet benzeri sorunlara da kesin çözümler getirebiliyoruz.

Yirmilik Diş Ağrısı için Ameliyatlı Çözümler

Ağrı kesici ve antibiyotik ilaçlarla birlikte yirmilik diş ağrısı sorunu kısa süreliğine geçici olarak çözüldükten sonra en kısa sürede dişin çekilmesi gerekmektedir. Bu sürede bizler kurum olarak tekrar ağrılara sebep vermeyecek tüm önlemlerin alınmasını sağlıyoruz. Gerektiği durumlarda gömülü dişler için gerçekleştirilen diş operasyonlarını da yürütebiliyoruz. Uzman hekimlerimiz tarafından yapılan bu operasyonlar lokal anestezi altında gerçekleştiriliyor. Dişin etrafındaki kemiğin kaldırılması ve dişin çekimi şeklinde gerçekleştirilen operasyonda söz konusu bölgeye dikiş atılarak 10 güne kadar dikişlerin alınması ile tedavinin tamamlanmasını sağlıyoruz.

Pek çok hastamızın bu süreçlerde merak ettiği konuların başında operasyon sırasında ve sonrasında acı çekilip çekilmeyeceği geliyor. Bu noktada bizler tüm uzman kadromuzla gömülü dişlerin yapısına uygun olarak en iyi dozajlarda anestezi işlemini gerçekleştirerek sorunsuz bir şekilde yirmilik dişlerinizin çekilmesini sağlıyoruz. Ağrı hissetmeden tamamlanan bu işlemlerin ardından sizlere ameliyat sonrasında neler yapmanız gerektiği konusunda da bilgiler veriyoruz. Bunlar arasında operasyon sonrasında ağza konulan tamponun yarım saat boyunca ısırılması, 24 saat boyunca tükürme ve çalkalama yapılmaması, şişlik oluşan durumlarda buz kompres yapılması, bir hafta sigara alkol asitli acılı sıcak gıdalar tüketiminden kaçınılması ve ağız hijyeninin korunmasını tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir