Çene Cerrahisi Olan Hastaneler Anadolu Yakası

Ağız ve diş sağlığını ilgilendiren konularda gerçekleştirilecek tıbbi uygulamalar her zaman istenen sonucu almak açısından yeterli olmadığından bazı durumlarda cerrahi yöntemlerle tedaviyi sürdürme gerekliliğinin ortaya çıkması söz konusu olabilmektedir. Bu konuda yapılacak cerrahi işlemler çeşitli yöntemler kullanılarak ve hastanın ya da problemin özelliğine göre sedasyon veya genel ya da lokal anestezi altında yapılmaktadır. Çene cerrahisi olan hastaneler anadolu yakası için diş ve çene bölgesi ile ilgili hastalıklarda tanı ve tedavi işlemlerini yürütmektedir. Bu hastanelerde gömülü dişlerinizin çekimini yaptırabilir, çene kırıklıklarınızı tedavi ettirebilir, çenedeki tümör, kist ve apselerin tespit ve tedavisi için bu hastanelere başvurabilirsiniz.

Çene Cerrahisi Olan Hastaneler Anadolu Yakası ve Çene Kemiği Uygulamaları

Çene cerrahisi olan hastaneler anadolu yakası için pek çok rahatsızlık tanısı konulabilen ve tedavisi yapılabilen problemler arasında yer almaktadır. Bu problemlerden bir tanesi de çene kemiğini ilgilendiren cerrahi uygulamalardır. Bu kapsamda çene kemiğinizde kistlerin varlığının tespit edilmesini ve ardından alınmasını sağlayabilirsiniz. Ortodontik cerrahi kapsamında çene estetiğinizi ilgilendiren uygulamaları bu alanda hizmet veren hastanelerde yaptırabilirsiniz. Çene kemiklerinizin yeniden yapılandırılması gereken durumlarda da bu hastanelere başvurabilirsiniz. Bazı çene kemiklerinde anormal yapılar söz konusu olduğunda da cerrahi yöntemler devreye girerek bu yapısal bozuklukların düzeltilmesi sağlanmaktadır. Kemik yetersizliği olan bölgeler söz konusu ise kemik greftleri kullanılarak çenede gerekli destek oluşturulması da çene cerrahisi kapsamında yapılan işlemler arasında yer almaktadır.

Çene Cerrahisi Olan Hastaneler Anadolu Yakası ve Yumuşak Doku Uygulamaları

Çene cerrahisi olan hastaneler anadolu yakası tarafından yapılan uygulamalar yalnızca çene kemiği ile sınırlı değildir. Bazı durumlarda yumuşak doku ile ilgili sorunların ve diş etlerinde meydana gelen problemlerin de cerrahi yöntemlerle çözüme kavuşturulması gerekmektedir. Bu kapsamda dişler arasındaki veya yanak içi mukozadaki irritasyona, ya da proteze bağlı olarak oluşan dokuların çıkarılması işlemi yapılmaktadır. Dokular dişlerin birbirinden ayrılmasına sebep olduğunda da çıkarılması gerekli olmaktadır. Tükürük bezi kistleri çıkarılmak istendiğinde ya da diş etinde estetik müdahaleler yapılması talep edildiğinde de çene cerrahisi uygulamaları söz konusudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir