20lik Diş Ameliyatı Nedir?

 

20lik Diş Ameliyatı

Genellikle 20’li yaşlarda kendini gösteren ve önemli bir diş sorunu olarak karşımıza çıkmakta olan 20’lik dişler sahip oldukları önem nedeni ile ağzı ve diş sağlığı konusunda önemli konulardan biri olmuştur. Gençlik zamanında çıkmaya başlayan ve kişiden kişiye farklılık gösterse de genellikle ağrılı ve sancılı bir şekilde çıkma aşaması sergileyen bu dişer için diş uzmanları en ideal yöntemin dişin çekilmesinde bulmaktadır. 20’lik diş çıkarken diş sıralanışında bozukluklara sebebiyet vermektedir. Dişleri sıkıştırabilir, çene formatını değiştirebilir ve bu nedenle dişlerde ağrıya neden olabilir. Sancılı ve ağrılı bir şekilde çıkan bu dişlerde enfeksiyon ve apse riski de oldukça yüksektir. Kişiyi hem ağrı bakımından hem de fiziksel görünüm olarak etkileyen 20’lik dişler için en ideal çözüm 20’lik diş ameliyatı olmaktadır. Uzman diş hekimlerimiz tarafından yapılan bu ameliyat sonucunda kişi hem ağrıdan hem de dişlerinde meydana gelebilecek bozukluklardan kurtulmaktadır. 20’lik diş ameliyatında en fazla merak edilen konulardan biri d bu ameliyatın nasıl yapıldığı olmaktadır.

 

20’lik Diş Ağrısı

20’lik diş ağrısı diğer dişlere göre kişiye daha fazla sıkıntı çıkartmaktadır. Bu nedenle de genellikle iltihaplanan bu dişlerin hekimler tarafından çekilmesi daha uygun bulunur. 20lik diş ağrısının şiddeti arttıkça bu ağrı çeneye, kulağa ve başa da vurmaktadır. Oldukça sorunlu geçen bu dönem kişinin günlük hayatını da etkiler. Bu ağrıya katlanmak yerine 20lik dişlerin çekilmesi en ideal çözüm olur. Uzman diş hekimlerimiz 20lik dişinizin çekilmesine karar vermeden önce dişlerinizdeki ağrının kaynağını tespit ederek geniş çaplı bir inceleme yaparlar. Bunun ardından da ameliyat sürecine geçilir. Her 20lik dişin diş yapısında duruşu aynı değildir. Gömülü olan 20lik dişlerin çekiminde ameliyat şart olmaktadır. Gömülü dişler çürüyebilir ve enfeksiyon kaparak hastaya büyük sıkıntılar verebilir. Bu sebeple en ağrısız ve en ideal yöntem ile gömülü olan bu 20lik diş diş etinin içinde alınır. Gömülü olarak bulunan bu diş röntgenle görüldüğünden dolayı eğer ağrı, sızı hissediyor fakat ortada diş göremiyor olsanız dahi uzman diş hekimlerimizden röntgen isteyiniz. Hekimlerimiz 20lik dişinizin gömülü olduğunu fark ettikleri an ameliyat sürecini hemen başlatarak bu sorundan en kısa sürede kurtulmanızı sağlar. Ameliyat öncesine ilgili bölge uyuşturulur ve kesinlik ağrı veya sızı hissetmezsiniz. Diş ve çene tamamen uyuştuktan sonra uzmanlarımız gerekli olan teknolojik ve modern donanım ile hijyenik bir şekilde operasyona başlar. Hasta psikoloji konusunda eğitim gören uzmanlarımız bu ameliyat sürecinde sizlerin maksimum derecede rahat olmanızı sağlar.

20’lik Diş Ameliyatı Sonrası

20lik diş ameliyat sonrası ağrı olup olmayacağı kişiler tarafından oldukça merak edilen konulardan biri olmaktadır. Bu ameliyat sonrasında dişiniz hala uyuşuk olduğundan dolayı ağrı hissetmezsiniz. Uyuşukluk zaman içerisinde geçtikten sonra hafif bir boşluk ve sinek ısırığı gibi bir ağrı hissedebilirsiniz. Diş hekimlerimiz bu konuda en hafif uygulamaları yaparak operasyon sonrasında sizlerin minimum ağrı çekmesini sağlar. Yalnızca ameliyat sonrasında dikkat etmeniz noktalar bulunmaktadır. Dişetinize dikiş atıldığından dolayı dişlerinizde bulunan dikişlerle oynamamanız gerekir. Oynarsanız bu dikişler atabilir. Hekimlerimiz dikişleri kendiliğinden eriyen ip ile de atabildikleri gibi operasyondan 7-10 gün sonra alınan dikişte yapabilirler. Bu süreç içerisinde yeme-içe konusunda da dikkatli davranmalısınız. İlk 24 saat çok sıcak veya soğuk içeceklerden, alkolden, sigaradan, aşırı efordan uzak durmanız gerekir. Zaman içerisinde günlük hayatınız normale dönecek ve 20lik diş ağrısına veda etmiş bir şekilde mutlu olabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir