20 lik Diş Kaç Günde İyileşir

İnsan ağzı, insanın ilk yaratılışından günümüze gelene kadar birçok farklı ihtiyaca ve kullanım şekline göre evirilmiş, farklılaşmıştır. Bu farklılaşmalar neticesinde insanların diş yapısı değişmiş çene yapısı daralmıştır. Geçmişte insanlar daha büyük çene yapılarına sahipti. Günümüzde birçok farklı sebepten dolayı insanların çene yapısının küçüldüğü gözlemlenmektedir. Bu etkenlere besleniş şekilleri, yaşam şekilleri gibi birçok çevresel faktör sebep olmaktadır. Yirmilik dişler de ağız yapımızın farklılaşmasından sonra önemini ve işlevini yitirmiş dişlerdir. Ayrıca çene yapımız geçmişte olduğundan daha küçük olduğu için yirmilik dişler çıktıktan sonra diğer dişlerimizi sıkmakta ve daha dar bir alana sahip olmalarına sebep olmaktadır. Yirmilik dişler isminden de anlaşılabileceği gibi yirmili yaşlarda çıkmaya başlar ve kimi zaman birkaç sene içerisinde çıkar. Kimi zaman ise hiçbir şekilde tamamen çıkamaz. Kliniğimizdeki uzman hekimler her iki durumda da hastalara gerekli tedavileri uygulamaktadırlar. Özellikle dişlerin çıkamadığı durumlarda ameliyat ile diş alınır. Bu durumda 20 lik diş kaç günde iyileşir problemi meydana çıkar. Ameliyat sonrası yaklaşık olarak üç ila beş gün arasında bir şişme meydana gelir. Ancak bu zaman dilimi sonrasında bu şişkinlik kendiliğinden geçecektir.

Ameliyat Sonrası Enfeksiyon Kapmış 20lik Diş Kaç Günde İyileşir

Yirmilik dişler eğer ağız yapısı uygun değil ise çıkamayacaktır. Bu gibi durumlarda kliniğimizde ameliyat ile bu dişlerin alınması tedavisi uygulanmaktadır. Ameliyat ile dişlerin alınması neticesinde ise kimi zaman dişler enfeksiyon kapabilmektedir. Bu gibi durumlarda hiç vakit kaybetmeden diş hekimlerine başvurulmalıdır. Diş hekimleri 20 lik diş kaç günde iyileşir sorusuna en doğru yanıtı verebilecektir. Uygulanacak tedaviler ve ağız yapısına göre bu süre farklılık gösterebilmektedir.

20 lik Diş Kaç Günde İyileşir Araştırması

20 lik diş kaç günde iyileşir sorusunun kesin bir cevabı olmamak ile birlikte iyileşme sürecini hızlandırmak adına yapılabilecek bazı işlemler mevcuttur. İlk olarak basit bir şekilde şişkinlik olan yüzeye buz konularak şişkinliğin inmesine yardımcı olunabilir. Ancak tavsiye edilen tedavi yöntemi uzman hekimlerimizden konu hakkında yardım almak olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir