20 Lik Diş Çıkarken Diş Eti Şişmesi

20 lik diş çıkarken diş eti şişmesi

İnsanların zaman içerisinde anatomik olarak değişen yağısı ile bazı dişlere gerek kalmamıştır. İnsan çenesinin zaman içerisinde küçülmesi nedeni ile ileri yaşlarda çıkan dişler diğer dişleri itmekte ve diş etinin yapısı değiştiği için ağrılı bir süreci başlatmaktadır. 20’lik diş olarak bilinen bu dişler en arka bölgede bulunan dişlerdir. Bunlar iki veya dört adet olabilmektedir. Bu dişlerin çıkması sırasında diğer dişleri itmesi yanında diş etine zarar vermesi de mümkündür. 20 lik diş çıkarken diş eti şişmesi en çok rastlanan durumlardan birisidir. Dişlerin çıkmasında diş etinin diğerlerine göre daha farklı yapıda olması bozulması ve kolay şekilde iltihap kapmasına neden olmaktadır.

20 Lik Diş Çıkarken Diş Eti Şişmesi Belirtileri

Sağlıklı ve sorunsuz bir yaşam için ağız ve diş sağlığı oldukça önemlidir. Bunun için düzenli olarak dişlere bakım uygulanmalı ve en az senede bir defa diş hekimi kontrolünden geçilmesi gerekmektedir. Yaşın ilerlemesi ile çıkan 20’lik dişlerde de genel olarak diş, diş eti ve çene ağrıları olabilmektedir. 20 lik diş çıkarken diş eti şişmesi konusundaki belirtiler ise diş etine baskı yapılması ile oluşan ağrılardır. Bu durumda ağzın tam olarak kapatılamaması da mümkündür. Diş etinin şişmesi ve iltihap kapması durumunda diş hekimlerinin buna gerekli müdahaleyi yapması oldukça önemlidir. Bu nedenle bu tür bir sorunda mutlaka diş doktoruna gidilmelidir.

20 Lik Diş Çıkarken Diş Eti Şişmesi Tedavisi

Dişlerde meydana gelecek olan ağrılar ile çene veya diş eti ağrıları ile ortaya çıkan 20’lik diş sorunları birçok kişide görülmektedir. Bu dişlerin diş etini açarak dışarı çıkmaları oldukça sorunlu bir süreç olabilmektedir. Bunun yanında diğer dişleri itmesi de oldukça önemli bir sorundur. 20 lik diş çıkarken diş eti şişmesi konusunda uygulanacak tedavi yöntemleri diş doktorları tarafından sorunsuz olarak uygulanabilmektedir. 20’lik konusunda yaşanılan tüm sorunlar için en başarılı çözümler kliniğimiz tarafından sizlere sunulmaktadır. Özellikle diş etinin şişmesi ve iltihap kapması gibi bir durumda gerekli tedavinin uygulanması ile bu ağrının giderilmesi ve 20’lik diş konusundaki sorunların giderilmesi kliniğimiz tarafından sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir