20 Lik Diş Ağrısı Ne Zaman Ortaya Çıkar?

20 lik diş ağrısı

İnsan vücudunun gelişim evresi içerisinde doğal olarak belirli bir yaştan sonra gelişip büyüyen ve kaybolan bazı bölümler bulunmaktadır. Öncelikle 20 lik diş ağrısı çeken kişilerin ağrı sürelerini uzatmadan bir an önce bu dişlerin çekilmesini sağlamak üzere diş hekimlerine başvurmaları gerekir. Bunlar arasında özellikle ergenlik dönemi ile birlikte ya da hemen sonrasında görülmesiyle bilinen 20’lik dişler kişiye verdikleri ağrı ile bilinir. Bu dişlerin ağızdan çıkarılması için yapılan çalışmanın gösterdiği zorlukla dikkat çekmektedir. Bizler Orident olarak kullandığımız yöntemler sayesinde kısa sürede sorunsuz bir şekilde 20’lik diş çekimlerini gerçekleştiriyoruz.

20 Lik Diş Ağrısı Nasıl Geçirilir?

Bizlere başvuran hastalarımızın büyük çoğunluğuna bakıldığında 20 lik diş ağrısı ile karşılaşmalarının üzerinden epey bir saat geçmiş olduktan sonra bizlere başvurduklarını görüyoruz. Bu noktada tüm hastalarımızı olası 20’lik diş ağrıları ile karşılaşmaları ihtimali bulunduğunda, onların ağrılarla ve belirtilerle ilk karşılaştıkları alanda bizlere başvurmaları gerektiğini hatırlatıyoruz. 20’lik diş ağrılarını geçirmek için kullanılan bitkisel yöntemlerin sadece geçici bir şekilde ağrılara çözüm getiriyor olmasından dolayı en kısa sürede bize ulaşmalısınız. Muayenemize geldikten sonra 20’lik dişlerinizle ilgili ilk kontrolleri yapıyor ve dişin çekilmesinin gerekli olduğunu tespit etmemizin ardından dişin çekimine başlıyoruz. Özellikle sindirim için oldukça önemli rol oynayan 20’lik dişleri mümkün olduğu kadar ağız içinde tutmaya çalışıyoruz.

20 Lik Diş Ağrısı Diş Çekimi Sonrasında Nasıl Olur?

Hastalarımızı hem çekim öncesinde hem de çekim sonrasında nasıl hareket etmeleri konusunda bilgilendirdiğimiz 20 lik diş ağrısı gidermenin en kesin yolu olan diş çekimleri ile ilgili olarak detaylı şekilde bilgi veriyoruz. Dişlerin çekilmesinin ardından ilk 72 saatlik süre içerisinde şişlik oluşabilme ihtimali bulunduğu için bu durumlarda buzla birlikte kompres uygulamasının yapılmasını tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra çekimin hemen ardından kullanılabilecek ağrı kesicilerin de kullanılması ile birlikte günlük hayatı rahatlıkla sürdürebilecek bir şekilde siz hastalarımızı uğurluyoruz. Bir süre çiğneme noktasında güçlük çeken hastalarımızın ise bunun normal olduğu konusunda bilgilenmesini sağlayarak bir süre sonra bu durumun da ortadan kalkacağını belirtiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir